Մինսկում ավարտվել են երկրորդ Եվրոպական խաղերը, որին 15 մարզաձևերով մասնակցել են 43 երկրի 4000 մարզիկ:
Եվրոպական խաղերում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացրել են 37 մարզիկներ 9 մարզաձևերում: Մեր մարզիկները նվաճել են 11 մեդալ, այդ թվում` 5 ոսկե, 3 արծաթե և 3 բրոնզե:
Մասնավորապես ոսկե մեդալ են նվաճել`
Տիգրան Կիրակոսյանը (սամբո),
Արթուր Հովհաննիսյանը (բռնցքամարտ ),
Հովհաննես Բաչկովը (բռնցքամարտ),
Արթուր Ալեքսանյանը (ըմբշամարտ),
Արթուր Դավթյանը (մարմնամարզություն),
արծաթե մեդալ`
Կարապետ Չալյանը (ըմբշամարտ),
Վահագն Դավթյանը (մարմնամարզություն),
Դավիթ Գրիգորյանը (սամբո)
բրոնզե մեդալ`
Արսեն Ղազարյանը (սամբո),
Գոռ Ներսեսյանը (բռնցքամարտ),
Կարեն Տոնականյանը (բռնցքամարտ):
Մեդալային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է 11-րդ տեղը: Մինսկի «Դինամո» մարզադաշտում տեղի ունեցած փակման հանդիսավոր արարողության ժամանակ Հայաստանի պատվիրակության դրոշակակիրը բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովն է եղել, որը դարձել է Եվրոպական խաղերի չեմպիոն 64 կգ քաշային կարգում:
Փակման արարողությանը ներկա են եղել Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի նախագահ Վլադիմիր Լուկաշենկոն:

В Минске завершились II Европейские игры. В 15 видах спорта приняли участие 4.000 спортсменов из 43 стран.
Республика Армения на Европейских играх представила 37 спортсменов по 9 видам спорта. Наши спортсмены завоевали 11 медалей, из коих: 5 золотых, 3 серебряных и 3 бронзовых:
золотые медали – Тигран Киракосян (самбо), Артур Оганесян (бокс), Ованнес Бачков (бокс),
Артур Алексанян (борьба), Артур Давтян (гимнастика);
серебряные медали - Карапет Чалян (борьба), Ваагн Давтян (гимнастика), Давид Григорян (самбо);
бронзовые медали – Арсен Казарян (самбо), Гор Нерсесян (бокс), Карен Тонакян (бокс).
Сборная Армении по количеству медалей заняла 11 место.
На стадионе «Динамо» во время церемонии закрытия Европейских игр флагманом армянской делегации был Ованнес Бачков, ставший чемпионом Европы в весовой категории 64 кг.
На церемонии закрытия присутствовали президент РА Армен Саргсян, президент РФ Владимир Путин, президент Беларуси Владимир Лукашенко и др.