Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում մայիսի 5-ին Գյումրիի Վարդանանց հրապարակում կանցկացվի «Երաժշտական կամուրջ․ Հայաստան–Ֆրանսիա» խորագրով համերգ՝ նվիրված Հայաստանի և Ֆրանսիայի բարեկամությանը և մշակութային համագործակցության խորացմանը։
Կառավարության նիստում որոշում է կայացվել համերգի կազմակերպման համար պահուստային ֆոնդից հատկացնել 392 մլն 897.7 հազար դրամ։
Համերգային ծրագրում կհնչեն հայկական և ֆրանսիական թեմատիկ ստեղծագործություններ, որոնք կներկայացնեն հայ և ֆրանսիացի անվանի արտիստներ՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ։
Ակնկալվում է, որ համերգին ներկա կլինեն նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի ղեկավարները:
Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը կանցկացվի մայիսի 3–5-ը: Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում է նաև մի շարք մշակութային միջոցառումների իրականացում։

As part of the European Political Community Summit, a concert titled “Musical Bridge: Armenia-France” will be held on May 5 in Vardanants Square in Gyumri, dedicated to the friendship between Armenia and France and the strengthening of cultural cooperation.
At the Government session, a decision was made to allocate 392 million 897.7 thousand AMD from the reserve fund for the organization of the concert.
The concert program will feature Armenian and French thematic selections, performed by renowned Armenian and French artists accompanied by the State Symphony Orchestra of Armenia.
The leaders of Armenia and France are also expected to attend the concert.
The European Political Community Summit will be held on May 3-5. A number of cultural events are also planned within the framework of the event.