Շրջանառության մեջ է դրվել նամականիշ՝ նվիրված «Հայկական ժառանգություն. Մեղրին՝ ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք» թեմային:
Մարման արարողությունը տեղի է ունեցել Ագարակ քաղաքի մշակույթի տանը՝ «Մեղրին՝ ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք» ծրագրի բացման միջոցառումների շրջանակում։
Մարումն իրականացրել են ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը, ԱՊՀ անդամ պետությունների հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Անատոլի Իկսանովը, ԱՊՀ գործկոմի քաղաքական, հումանիտար և սոցիալական համագործակցության վարչության փոխտնօրեն Շամսիդդին Կոզիևը։
320 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է «Մեղրին` ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք» լոգոտիպը, իսկ նամականիշի ներքևի հատվածում առկա է «ՄԵՂՐԻՆ՝ ԱՊՀ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ՄԱՅՐԱՔԱՂԱՔ» գրառումը:

В обращение выпущена почтовая марка, посвящённая теме «Армянское наследие. Мегри — культурная столица СНГ».
Церемония гашения состоялась в Доме культуры города Агарак в рамках мероприятий по открытию программы «Мегри — культурная столица СНГ».
Гашение марки провели заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Даниел Даниелян, глава общины Мегри Хачатур Андреасян, исполнительный директор Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества стран СНГ Анатолий Иксанов и заместитель начальника управления политического, гуманитарного и социального сотрудничества Исполкома СНГ Шамсиддин Козиев.
На марке номиналом 320 драмов изображён логотип «Мегри — культурная столица СНГ», а в нижней части присутствует надпись «МЕГРИ — КУЛЬТУРНАЯ СТОЛИЦА СНГ».