ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր հերթական աշխատանքային այցն է կատարել Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, որտեղ ավարտին են մոտենում հիմնանորոգման և բարեկարգման աշխատանքները:
Նրան ուղեկցել են ԿԳՄՍՆ գլխավոր քարտուղար Հասմիկ Հակոբյանը և ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Հրաչյա Թաշչյանը։
Հուշահամալիրի նախագծի հեղինակային խմբի ճարտարապետները և կապալառու շինարարական կազմակերպության անդամները ներկայացրել են աշխատանքների ավարտական փուլի մանրամասները: Ժաննա Անդրեասյանը կարևորել է սահմանված ժամկետների պահպանման անհրաժեշտությունը։

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян сегодня совершила очередной рабочий визит в Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян, где подходят к завершению работы по капитальной реконструкции и благоустройству.
Её сопровождали генеральный секретарь министерства Асмик Акопян и временно исполняющий обязанности директора Института Геноцида армян Грачья Ташчян.
Архитекторы авторской группы проекта и представители подрядной строительной организации представили детали заключительного этапа работ. Жанна Андреасян подчеркнула необходимость строгого соблюдения установленных сроков.