ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում, Գյումրիում և Աբովյանում մեկնարկել է «Արմմոնո» 24-րդ միջազգային թատերական փառատոնը, որը կտևի մինչև մայիսի 1-ը:
Այս տարի փառատոնի մասնակից երկրներն են Իսպանիան, Իտալիան, Սերբիան, Ռումինիան, Իրանը, Ռուսաստանը և Վրաստանը: Կցուցադրվի 22 մոնոներկայացում, 8-ը՝ միջազգային ծրագրում։
Փառատոնի ծրագրում ներառված են բազմատեսակ մոնոներկայացումներ` մոնոդրամա, մոնոդոկ, մոնոպար, որոնք կցուցադրվեն «Արմմոնո-Տրիումֆ», «Արմմոնո-Դեբյուտ», «Արմմոնո-Դանս», «Արմմոնո-Fairy Tail» խորագրերով։
Այս օրերին Երևանում են միջազգային հեղինակավոր փառատոների տնօրեններ, փորձագետներ, որոնք կանցկացնեն վարպետության դասեր։
Փառատոնի ծրագրում ներկայացված են նաև բեմադրություններ, որոնք վերաիմաստավորում են մեծ արվեստագետների ճակատագրերն ու ստեղծագործական ճանապարհը՝ նոր ընթերցմամբ։

With the support of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the 24th “Armmono” International Theatre Festival has launched in Yerevan, Gyumri and Abovyan, and will last until May 1.
This year, the participating countries of the festival include Spain, Italy, Serbia, Romania, Iran, Russia and Georgia. 22 mono-performances will be performed, of which 8 will be in the international program.
The festival program features a variety of mono performances: monodrama, monodoch, monopair, which will be presented under the titles “Armmono-Triumph”, “Armmono-Debut”, “Armmono-Dance”, “Armmono-Fairy Tail”.
These days, directors and experts from prestigious international festivals are in Yerevan and will be holding master classes.
The festival program also features performances that offer a new reinterpretation of the destinies and creative paths of celebrated artists.