ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում, Գյումրիում և Աբովյանում մեկնարկել է «Արմմոնո» 24-րդ միջազգային թատերական փառատոնը, որը կտևի մինչև մայիսի 1-ը:
Այս տարի փառատոնի մասնակից երկրներն են Իսպանիան, Իտալիան, Սերբիան, Ռումինիան, Իրանը, Ռուսաստանը և Վրաստանը: Կցուցադրվի 22 մոնոներկայացում, 8-ը՝ միջազգային ծրագրում։
Փառատոնի ծրագրում ներառված են բազմատեսակ մոնոներկայացումներ` մոնոդրամա, մոնոդոկ, մոնոպար, որոնք կցուցադրվեն «Արմմոնո-Տրիումֆ», «Արմմոնո-Դեբյուտ», «Արմմոնո-Դանս», «Արմմոնո-Fairy Tail» խորագրերով։
Այս օրերին Երևանում են միջազգային հեղինակավոր փառատոների տնօրեններ, փորձագետներ, որոնք կանցկացնեն վարպետության դասեր։
Փառատոնի ծրագրում ներկայացված են նաև բեմադրություններ, որոնք վերաիմաստավորում են մեծ արվեստագետների ճակատագրերն ու ստեղծագործական ճանապարհը՝ նոր ընթերցմամբ։

При поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА в Ереване, Гюмри и Абовяне открылся 24‑й Международный театральный фестиваль «Арммоно», который продлится до 1 мая.
В этом году в фестивале участвуют Испания, Италия, Сербия, Румыния, Иран, Россия и Грузия. Будут показаны 22 моноспектакля, из них 8 — в международной программе.
Программа фестиваля включает разнообразные жанры моноспектаклей — монодрама, монодок, монопар, которые будут представлены в рамках направлений «Арммоно‑Триумф», «Арммоно‑Дебют», «Арммоно‑Данс», «Арммоно‑Fairy Tail».
В эти дни в Ереване находятся директора и эксперты авторитетных международных фестивалей, которые проведут мастер‑классы.
В программе также представлены постановки, переосмысляющие судьбы и творческий путь великих художников в новом прочтении.