Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարար Մարգուս Ցահքնան այսօր Երևանի պետական համալսարանում հանդիպել է ուսանողների հետ և հանդես եկել դասախոսությամբ:
Պատվիրակությանն ուղեկցել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը: Նա կարևորել է Էստոնիայի հետ ձևավորված բարեկամական և գործընկերային հարաբերությունները՝ ընդգծելով դրանց շարունակական զարգացման նշանակությունը։
Նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել երկկողմ օրակարգն առաջ մղելու ջանքերի, ինչպես նաև ԵՄ֊ի հետ Հայաստանի հարաբերությունների խորացման գործում Էստոնիայի ունեցած նշանակալի ներդրման համար:

Estonian Foreign Minister Margus Tsahkna, who is on an official visit to Armenia, met with students at Yerevan State University today and delivered a lecture.
The delegation was accompanied by ESCS Deputy Minister Arthur Martirosyan. He highlighted the friendly and partnership relations established with Estonia, emphasizing the significance of their ongoing development.
The Deputy Minister expressed his gratitude for the efforts to advance the bilateral agenda, as well as for Estonia's significant contribution to strengthening of Armenia's relations with the EU.