Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարար Երմեկ Կոշերբաևի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր այցելել է Հայաստանի պատմության թանգարան:
Հյուրերը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Ալֆրեդ Քոչարյանի և թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանի ուղեկցությամբ շրջել են թանգարանի մշտական ցուցադրության սրահներում:
Պատվիրակության անդամները ծանոթացել են նաև Հայաստանի պատմության թանգարանի մշտական ցուցադրությունը համալրած միջնադարյան հայկական փայտարվեստի եզակի ցուցանմուշներից մեկին՝ 1188 թվականին թվագրվող հայկական եկեղեցու փայտյա դռան փեղկին, ինչպես նաև դիտել են «Լեռնահովիտի բացառիկ կոթողը․ հայտնություն սերունդների համար» ժամանակավոր ցուցադրությունը։

The delegation led by Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan Yermek Kocherbaiev, who is on an official visit to Armenia, visited the History Museum of Armenia today.
The guests toured the museum's permanent exhibition halls, accompanied by RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Alfred Kocharyan, and Director of the Museum Davit Poghosyan
The members of the delegation also familiarized themselves with one of the unique exhibits of medieval Armenian woodcarving, added to the permanent exhibition of the History Museum of Armenia - a wooden door panel of an Armenian church dating back to 1188, and also viewed the temporary exhibition “The Unique Monument of Lernahovit: A Revelation for Generations.”