ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հերթական հանդիպումն է ունեցել աշակերտների և ուսանողների հետ՝ ոլորտային հարցերի վերաբերյալ նրանց դիտարկումները լսելու, հուզող խնդիրներն ու առաջարկները քննարկելու նպատակով։
Սովորողներին, մասնավորապես, հետաքրքրել են հանրակրթության պետական չափորոշչով սահմանված նոր գնահատման համակարգի և դասագրքերի բովանդակության վերաբերյալ հարցեր: Նախարարին ներկայացվել է նաև ուսուցողական խաղերի նախագիծ՝ որպես կրթական հավելված, որը, ըստ նախաձեռնության հեղինակների, հնարավոր է կիրառել դպրոցներում: Ժաննա Անդրեասյանը պարզաբանել է, որ այդօրինակ նյութերը ներկայացվում են մասնագիտական փորձաքննության, և դրական եզրակացություն ստանալուց հետո միայն հնարավոր կլինի ապահովել հավելվածի հասանելիությունը դպրոցներին:
Նախարարը հետաքրքրվել է սովորողների զբաղվածությամբ, մասնագիտական կողմնորոշմամբ, հետաքրքրությունների շրջանակով: Նա շնորհակալություն է հայտնել դիտարկումների ու առաջարկների համար՝ նշելով, որ դրանք նպաստում են կրթական ոլորտի բարելավման աշխատանքներին:

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan held a regular meeting with pupils and students to listen to their observations on sectoral issues and discuss their concerns and proposals.
Students were particularly interested in questions regarding the new assessment system defined by the state standard for general education and the content of textbooks. The Minister was also introduced to an educational games project in the form of an application, which, according to the authors of the initiative, can be implemented in schools. Zhanna Andreasyan explained that such materials are submitted for professional expertise, and only after a positive evaluation will it be possible to grant schools access to the application.
The Minister expressed interest in the students’ engagement, career orientation, and scope of interests. She expressed gratitude for the observations and proposals, noting that they contribute to the advancement of the education sector.