ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հերթական այցն է կատարել Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ՝ տեղում հետևելու իրականացվող հիմնանորոգման և բարեկարգման աշխատանքների ընթացքին։
Այցի ընթացքում նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հանդիպել է շինարարական աշխատանքներն իրականացնող կապալառու կազմակերպության պատասխանատուների հետ, որոնք ներկայացրել են կատարված աշխատանքների ընթացքը և հետագա գործողությունների պլանը։ Նշվել է, որ շինաշխատանքներն ընթանում են ըստ նախանշված գրաֆիկի․ թանգարանի և վարչական մասնաշենքի տանիքների ջրահեռացման համակարգերի վերանորոգման և ամրակայման, ինչպես նաև հուշահամալիրի հարակից տարածքի կանաչապատման և բարեկարգման ուղղությամբ առաջընթաց է արձանագրվել։
Ժաննա Անդրեասյանը կարևորել է իրականացվող աշխատանքների բարձր որակը և մասնագետների պատասխանատու մոտեցումը՝ ընդգծելով, որ նախագծի բոլոր փուլերում անհրաժեշտ է պահպանել սահմանված ժամկետները և ապահովել աշխատանքների արդյունավետությունը։

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян совершила очередной визит в Мемориальный комплекс и музей-институт Геноцида армян, чтобы на месте ознакомиться с ходом капитального ремонта и благоустройства.
В ходе визита министр встретилась с представителями подрядной организации, выполняющей строительные работы. Они представили отчет о проделанной работе и план дальнейших действий. Было отмечено, что работы идут по намеченному графику: зафиксирован прогресс в ремонте и укреплении систем водоотведения на крышах музея и административного корпуса, а также в озеленении и благоустройстве прилегающей территории мемориала.
Жанна Андреасян подчеркнула важность высокого качества выполняемых работ и ответственного подхода специалистов, отметив, что на всех этапах проекта необходимо соблюдать установленные сроки и обеспечивать эффективность процесса.