Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի Վալերի Սարգսյանի անվան երաժշտական դպրոցի նոր շենքի բացման արարողությանը:
Վարչապետին ուղեկցել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
Երկհարկանի երաժշտական դպրոցի կառուցման շինարարական աշխատանքների համար ծախսվել է ավելի քան 344 մլն դրամ: Շենքի կառուցման ծրագիրն իրականացրել է Հայաստան համահայկական հիմնադրամը, իսկ երաժշտական գործիքներն ու տեխնիկական այլ սարքավորումները հատկացրել է Կառավարությունը: Ընդհանուր առմամբ դպրոցից կարող է օգտվել մոտ 230 աշակերտ։ Այն ապահովված է ջրամատակարարման, կոյուղու, ջեռուցման հակահրդեհային օդափոխության, գազամատակարարման, էլեկտրամատակարարման ժամանակակից համակարգերով։ Իրականացվել են նաև տարածքի ցանկապատման, բարեկարգման և կանաչապատման աշխատանքներ։

Prime Minister Nikol Pashinyan attended the opening ceremony of the new building of Valeri Sargsyan Music School in Sevan community of Gegharkunik region.
RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan accompanied the Prime Minister.
Over 344 million AMD was spent on the construction of the two-storey music school. The construction of the building was carried out by the Hayastan All-Armenian Fund, while the musical instruments and technical equipment were provided by the Government. The school can accommodate around 230 pupils in total. It is equipped with modern systems for water supply, sewage, heating, fire safety, ventilation, gas, and electricity. Fencing, infrastructure enhancement, and landscaping were also carried out.