ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայաստանի գեղարվեստի պետական ակադեմիա։
Նախարարը ռեկտոր Վարդան Ազատյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել բուհում, ծանոթացել պայմաններին, գույքային հագեցվածությանը, իրականացված աշխատանքներին ու առկա խնդիրներին։
ԿԳՄՍ նախարարին ներկայացվել են արվեստանոցների, թեմատիկ լսարանների և մյուս ենթակառուցվածքների ներկա պայմանները։ Տեղում քննարկվել են խնդիրների լուծման հնարավորությունները։
Ժաննա Անդրեասյանը հետաքրքրվել է մասնագիտությունների նկատմամբ ուսանողների հետաքրքրության աճով, դրան նպաստող մեխանիզմների կիրառմամբ։

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan visited the State Academy of Fine Arts of Armenia.
Accompanied by Rector Vardan Azatyan, the Minister toured the Academy, got acquainted with the conditions, property facilities, work carried out and current issues.
The ESCS Minister was also briefed on the current condition of the studios, thematic classrooms, and other infrastructure. Possibilities for solving the issues were addressed on site.
Zhanna Andreasyan inquired about the growing interest among students in various professions and the mechanisms that contribute to this.