Հայաստանի 2025 թվականի երիտասարդական մայրաքաղաք Ապարանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ներկա են եղել Քաղաքացու օրվան նվիրված միջոցառմանը:
«Շենացրո՛ւ պետությունդ՝ եղի՛ր օրինապահ, նվիրված ու հոգատար» խորագրով միջոցառումների շարքի շրջանակում երիտասարդների մասնակցությամբ անցկացվել է էքսպո-ցուցահանդես: Բարձրաստիճան հյուրերը շրջայց են կատարել, ծանոթացել ներկայացված աշխատանքներին, ցուցանմուշներին և արտադրանքին, զրուցել էքսպոյի մասնակիցների հետ:
էքսպո-ցուցահանդեսին ներկայացվել են Ապարան համայնքի կրթամշակութային հաստատությունների սաների ձեռքի աշխատանքները, քաղաքացիական կրթության, ՔՀԿ ներկայացուցիչների տաղավարները, ինչպես նաև երիտասարդ ձեռներեցները, զբոսաշրջային ծառայություններ մատուցող անհատներն ու կազմակերպությունները։ Ցուցադրությունն ուղեկցվել է վարպետաց և մասնակցային դասերի անցկացմամբ:
Քաղաքացու օրվա միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալներ Արթուր Մարտիրոսյանը, Դանիել Դանիելյանը, ԱԺ պատգամավորներ, հանրային և քաղաքական գործիչներ։
Հաջորդիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն Ապարանում երիտասարդների համար հանդես են եկել բանախոսություններով:

RA Prime Minister Nikol Pashinyan and Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan attended an event dedicated to Citizen's Day in Aparan, the youth capital of Armenia 2025.
As part of a series of events entitled “Build your state: be law-abiding, devoted and caring”, an expo-exhibition was held with the participation of the youth. The high-ranking guests toured the exhibition, got acquainted with the presented works, exhibits and products, and talked with the participants of the expo.
The expo-exhibition featured handmade works of students of cultural and educational institutions of Aparan community, pavilions of civic education and CSO representatives, as well as young entrepreneurs, individuals and organizations providing tourism services. The exhibition was accompanied by master classes and hands-on workshops.
ESCS Deputy Ministers Arthur Martirosyan and Daniel Danielyan, members of the National Assembly, public and political figures, also attended the Citizen's Day event
Next, Prime Minister Nikol Pashinyan and Mrs. Anna Hakobyan delivered speeches to the youth in Aparan.