Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Երևանի Ս. Խանզադյանի անվան թիվ 184 ավագ դպրոց, որտեղ կառուցվել է նոր մարզադահլիճ:
Վարչապետին ուղեկցել են ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Նրանք շրջել են մարզադահլիճում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է շուրջ 314 մլն դրամ, որը հատկացվել է պետբյուջեից։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել այց Արմավիրի մարզի Փշատավան բնակավայրի նորակառույց մսուր-մանկապարտեզ: Նախակրթարանում շրջայցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվել են երեխաների համար ստեղծված պայմանները: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 744 մլն դրամ։ Նորակառույց մոդուլային մանկապարտեզը նախատեսված է 144 երեխայի համար:

ESCS Minister Zhanna Andreasyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructure David Khudatyan, and other officials accompanied the Prime Minister. They toured the sports hall, got acquainted with the work carried out and the conditions created. The total cost of the project amounted to about 314 million AMD allocated from the state budget.
Next, a visit was made to the newly built nursery-kindergarten in the Pshatavan settlement of Armavir region. During the tour of the preschool, Nikol Pashinyan was presented with the facilities designed for children. The total cost of the project amounted to 744 million AMD. The newly built modular kindergarten is designed for 144 children.