Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Երևանի Ս. Խանզադյանի անվան թիվ 184 ավագ դպրոց, որտեղ կառուցվել է նոր մարզադահլիճ:
Վարչապետին ուղեկցել են ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Նրանք շրջել են մարզադահլիճում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է շուրջ 314 մլն դրամ, որը հատկացվել է պետբյուջեից։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել այց Արմավիրի մարզի Փշատավան բնակավայրի նորակառույց մսուր-մանկապարտեզ: Նախակրթարանում շրջայցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվել են երեխաների համար ստեղծված պայմանները: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 744 մլն դրամ։ Նորակառույց մոդուլային մանկապարտեզը նախատեսված է 144 երեխայի համար:

Премьер-министр Никол Пашинян посетил старшую школу №184 имени С. Ханзадяна в Ереване, где был построен новый спортивный зал.
Премьер-министра сопровождали министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, министр территориального управления и инфраструктур Давид Худатян, а также другие официальные лица. Они осмотрели спортивный зал, ознакомились с выполненными работами и созданными условиями. Общая стоимость проекта составила около 314 млн драмов, выделенных из государственного бюджета.
Затем состоялся визит в недавно построенный ясли-сад в селе Пшатаван Армавирской области. Во время экскурсии по дошкольному учреждению Николу Пашиняну представили условия, созданные для детей. Общая стоимость проекта составила 744 млн драмов. Новый модульный детский сад рассчитан на 144 ребенка.