Այսօր մեկնարկել է Թատերական շաբաթը՝ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ։ Մի շարք թատրոններում կայացել են աշակերտների մասնակցությամբ շրջայցեր, հանդիպումներ դերասանների հետ, ներկայացումների դիտում:
Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոնում կազմակերպված շրջայցին մասնակցել է նաև ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Աշակերտները շրջել են թատրոնի տարածքում, ծանոթացել ետնաբեմում ընթացող աշխատանքներին, հանդիպել թատրոնի ստեղծագործական և տեխնիկական անձնակազմին։ Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են նաև թատրոնի զարգացմանն ուղղված հարցեր։

По инициативе Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения стартовала «Театральная неделя». В ряде театров прошли экскурсии с участием школьников, встречи с актерами и просмотры спектаклей.
В экскурсии, организованной в Государственном русском драматическом театре имени К. Станиславского, приняла участие и министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян.
Школьники ознакомились с территорией театра, наблюдали за работой за кулисами и встретились с творческим и техническим персоналом театра. Во время мероприятия были также обсуждены вопросы, связанные с развитием театра.