Այսօր մեկնարկել է Թատերական շաբաթը՝ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ։ Մի շարք թատրոններում կայացել են աշակերտների մասնակցությամբ շրջայցեր, հանդիպումներ դերասանների հետ, ներկայացումների դիտում:
Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոնում կազմակերպված շրջայցին մասնակցել է նաև ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Աշակերտները շրջել են թատրոնի տարածքում, ծանոթացել ետնաբեմում ընթացող աշխատանքներին, հանդիպել թատրոնի ստեղծագործական և տեխնիկական անձնակազմին։ Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են նաև թատրոնի զարգացմանն ուղղված հարցեր։

The Theatre Week was launched today under the auspices of the RA Ministry of Education, Science, Culture, and Sports. Various theatres conducted guided tours for pupils, arranged meetings with actors and presented performances.
ESCS Minister Zhanna Andreasyan also participated in the tour organized at the State Russian Drama Theatre after Stanislavsky.
The pupils toured the theatre, familiarized themselves with the backstage operations, and met the theatre's creative and technical personnel. The event also covered theatre development issues.