ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ֆինանսական աջակցությամբ «Արհեստագործների միություն» մշակութային հիմնադրամը կանցկացնի «Խաղաղություն» միջազգային մանկապատանեկան ստեղծագործական մրցույթ-ցուցահանդեսը:
Այն միտված է մշակութային կրթության, մասնավորապես՝ կերպարվեստի ոլորտում շնորհալի երեխաների բացահայտմանը, նրանց ստեղծագործական ունակությունների և կարողությունների զարգացմանն ու ինքնադրսևորմանը:
Մրցույթ-ցուցահանդեսն ուղղված է խաղաղության, համերաշխության և հարգանքի գաղափարների տարածմանը, և ըստ այդմ՝ աշխատանքներում պետք է արծարծվի խաղաղության թեման։
Մրցույթ-ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել տարբեր երկրների շնորհալի երեխաներ երկու տարիքային խմբերում՝
- մինչև 10 տարեկան,
- 10-15 տարեկան ներառյալ:
Մրցույթ-ցուցահանդեսը կիրականացվի 2 փուլով՝ համաձայն կարգի (հայերեն, անգլերեն), որին կցված է նաև հայտաձևը:
Աշխատանքները և հայտը ընդունվում են 2025 թ. ապրիլի 20-ից մինչև մայիսի 5-ը էլեկտրոնային տարբերակով (uacf.armenia.peace@gmail.com), կոնտակտային հեռախոսահամարներ՝ +374-99424523, +374-91979951։

With the financial assistance of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, the “Union of Artisans” Cultural Foundation will hold the “Peace” International Children's Creative Competition-Exhibition.
It aims to identify culturally gifted children, especially in fine arts, and foster their creative skills, abilities, and self-expression.
The competition-exhibition aims to promote the concepts of peace, solidarity, and respect, and accordingly, the works must address the theme of peace.
The competition-exhibition is open to talented children from various countries in two age groups:
- up to 10 years old,
- 10-15 years old inclusive.
The exhibition-competition will be held in 2 stages according to the Order of the event (in Armenian, English), to which the application form is also attached.
Works and applications are accepted from April 20 to May 5, 2025, electronically (uacf.armenia.peace@gmail.com), contact phone numbers: +374-99424523, +374-91979951.