ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնն անցկացրել է Հոգևոր երաժշտության փառատոն՝ Սուրբ Ծննդյանը նվիրված համերգ Արագածոտնի մարզի Արուճի Սուրբ Գրիգոր եկեղեցում։
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։
Համերգը կայացել է Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի, Երևանի պետական կամերային երգչախմբի, Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի իգական երգչախմբի և Թալինի երաժշտական դպրոցի երգչախմբի մասնակցությամբ։
Եկեղեցու հարակից տարածքում գործել են տաղավարներ, որտեղ ներկայացվել են տարածաշրջանին բնորոշ ուտեստներ, թեյ ու գինի։

Supported by the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the National Center for Chamber Music held a spiritual music festival - Christmas concert at St. Grigor Church in Aruch, Aragatsotn region.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan, ESCS Minister Zhanna Andreasyan, Deputy Minister Daniel Danielyan and other officials attended the event.
The concert was held with the participation of the State Chamber Choir of Armenia, Yerevan State Chamber Choir, Yerevan Romanos Melikyan State Music College Female Choir, and the Talin Music School Choir.
There were pavilions on the territory adjacent to the church, where typical regional dishes, tea and wine were presented.