Աստանա կատարած այցի շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը Ղազախստանի մշակույթի և տեղեկատվության նախարար Աիդա Բալաևայի հետ ստորագրել է մշակութային և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության հուշագիր, որում նախանշված են երկու պետությունների միջև ոլորտային համագործակցության ուղղությունները:
Ժաննա Անդրեասյանը և Աիդա Բալաևան Ղազախստանի մշակույթի և տեղեկատվության նախարարությունում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկել են մշակույթի ոլորտում համագործակցության զարգացման նոր հնարավորությունները: Մասնավորապես՝ նախատեսվում է, որ 2025 թվականին Հայաստանում փոխադարձության հիմունքներով կկայանան Ղազախստանի մշակույթի օրեր։
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ՀՀ նախագահի պատվիրակության կազմում մասնակցել է նաև Ղազախստանի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը:

As part of the visit to Astana, RA ESCS Minister Zhanna Andreasyan and Minister of Culture and Information of Kazakhstan Aida Balayeva signed a memorandum on cooperation in the cultural and humanitarian sectors, which outlines the scope of sectoral cooperation between the two states.
Zhanna Andreasyan and Aida Balayeva discussed new avenues for cultural cooperation during their meeting at the Ministry of Culture and Information of Kazakhstan. In particular, it is intended that Armenia will host the Days of Culture of Kazakhstan in 2025 on a reciprocal basis.
ESCS Minister Zhanna Andreasyan, as part of the RA President's delegation, also participated in the meeting with the Armenian community of Kazakhstan.