ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
ՀՀ պատվիրակության կազմում են նաև ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը և Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի նախագահ Սարգիս Հայոցյանը:
Հունիսի 18-22-ը Մյունխեն, Բեռլին և Լայպցիգ քաղաքներում ԿԳՄՍ նախարարն այցելություններ կունենա մի շարք բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ, այդ թվում՝ Մյունխենի տեխնոլոգիական համալսարան, Մյունխենի Բունդեսվեհրի համալսարան: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են, մասնավորապես, համագործակցության հեռանկարները Հայաստանում ակադեմիական քաղաքի կառուցման նախագծի շրջանակում:
Նախատեսվում են նաև հանդիպումներ մշակույթի և սպորտի ոլորտային պատասխանատուների հետ, ինչպես նաև այցելություններ Բեռլինի Հնագույն և հին ժամանակների պատմության թանգարան, Neues թանգարան, Լայպցիցի գիտահետազոտական ինստիտուտի Արևելյան Եվրոպայի պատմության և մշակույթի ինստիտուտ GWZO (Leibniz-Institut für Geschichte und Kultur des östlichen Europa), որոնց պատասխանատուների հետ կքննարկվեն ոլորտային համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan has left for a three-day working visit to the Federal Republic of Germany.
The RA delegation also comprises Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sports Sisak Gabrielyan and Chairman of the Higher Education and Science Committee Sargis Hayotsyan.
From June 18 to 22, the ESCS Minister will visit several higher education institutions in Munich, Berlin, and Leipzig, such as the Technical University of Munich and the Bundeswehr University of Munich. In particular, the prospects for collaboration within the scope of the project of constructing an academic city in Armenia will be highlighted during the discussions.
Meetings with cultural and sports officials are also planned, as well as visits to Berlin's Museum of Prehistory and Early History, the Neues Museum, the Leibniz Insititute for the History and Culture of Eastern Europe (Leibniz-Institut für Geschichte und Kultur des östlichen Europa) with the officials of which sectoral cooperation issues will be discussed.