Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Աբու Դաբիի համալսարան և հանդիպում ունեցել ռեկտոր Ղասան Աուադի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Աբու Դաբիի համալսարանի և ՀՀ բուհերի միջև համագործակցության հաստատման և փոխանակման ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցերը։
Քննարկման ընթացքում նախարարն անդրադարձել է բարձրագույն կրթության ոլորտում տեղի ունեցող բարեփոխումներին և ՀՀ կրթության՝ մինչև 2030 թվականի զարգացման պետական ծրագրին: Նա ներկայացրել է ակադեմիական քաղաքի նախագիծը՝ այդ համատեքստում կարևորելով ԱՄԷ փորձը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև հետազոտական ծրագրերին և դրանց շրջանակում ՀՀ բուհերի հետ համագործակցության հնարավոր ուղղություններին։
Նախարար Ժաննա Անդրեասյանը նաև շրջայց է կատարել համալսարանի տարածքում և ծանոթացել բուհի ենթակառուցվածքներին։

Within the framework of her working visit to the United Arab Emirates, RA ESCS Minister Zhanna Andreasyan visited Abu Dhabi University and met with Rector Ghassan Aouad.
During the meeting, the parties discussed issues related to the establishment of cooperation and the implementation of exchange programs between the universities of Abu Dhabi and Armenia.
During the discussion, the Minister touched upon the reforms carried out in the field of higher education and the RA Education Development State Program until 2030. She presented the academic city project, highlighting the experience of the UAE in that context.
A reference was also made to research programs and potential avenues of collaboration with RA universities.
Minister Zhanna Andreasyan also toured the university campus and got acquainted with the university's infrastructure.