Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Աբու Դաբիի համալսարան և հանդիպում ունեցել ռեկտոր Ղասան Աուադի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Աբու Դաբիի համալսարանի և ՀՀ բուհերի միջև համագործակցության հաստատման և փոխանակման ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցերը։
Քննարկման ընթացքում նախարարն անդրադարձել է բարձրագույն կրթության ոլորտում տեղի ունեցող բարեփոխումներին և ՀՀ կրթության՝ մինչև 2030 թվականի զարգացման պետական ծրագրին: Նա ներկայացրել է ակադեմիական քաղաքի նախագիծը՝ այդ համատեքստում կարևորելով ԱՄԷ փորձը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև հետազոտական ծրագրերին և դրանց շրջանակում ՀՀ բուհերի հետ համագործակցության հնարավոր ուղղություններին։
Նախարար Ժաննա Անդրեասյանը նաև շրջայց է կատարել համալսարանի տարածքում և ծանոթացել բուհի ենթակառուցվածքներին։

В рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр ОНКС РА Жанна Андреасян посетила университет Абу-Даби и встретилась с ректором Гасаном Ауадом.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с установлением сотрудничества и реализацией программ обмена между университетами Абу-Даби и Армении.
В ходе обсуждения министр коснулась реформ, происходящих в сфере высшего образования, и государственной программы развития образования РА до 2030 года. Она представила проект Академического городка, подчеркнув в этом контексте важность опыта ОАЭ.
Были также затронуты исследовательские программы и возможные направления сотрудничества с вузами Армении.
Министр Жанна Андреасян также совершила экскурсию по территории университета и ознакомилась с инфраструктурой вуза.