2023 թվականի հունիսի 4-ին Երևանում կանցկացվի One Run միջազգային կիսամարաթոնը, որին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները՝ գրանցվելով՝ armeniamarathon.org կայքում:
Հայաստանն առաջին անգամ է միացել այս նախաձեռնությանը: One Run-ի մեկնարկն ու վերջնարկը նախատեսված է Հանրապետության հրապարակում: Այն կընդգրկի Երևանի Նալբանդյան, Աբովյան, Տերյան, Իսահակյան և մի շարք այլ կենտրոնական փողոցները: Մրցաշարը միաժամանակ կանցկացվի Երևանում և ևս 5 երկրի 84 քաղաքում:
0-12 տարեկան մասնակիցները կհաղթահարեն 1 կմ, 13 տարեկան և բարձր մասնակիցները` 5 կմ, 16 տարեկան և բարձր մասնակիցները՝ 10 կմ, իսկ 18 տարեկան և բարձր մասնակիցները՝ 21,1 կմ վազքատարածությունը: 7 տարեկանից ցածր մասնակիցները կվազեն իրենց ծնողների ուղեկցությամբ:
Մասնակիցները կստանան մեդալներ, շապիկներ, վկայականներ և խրախուսական նվերներ:
Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, «Արմ Մարաթոն» հիմնադրամի, «Հերոսների մրցավազք» ինքնավար ոչ առևտրային կազմակերպության աջակցությամբ: Միջոցառման շահառուն և բարեգործական գործընկերն է «Շտապիր դեպի բարին» հիմնադրամը:
Նշենք նաև, որ One Run կիսամարաթոնը 7 տարի շարունակ անցկացվել է միայն Ռուսաստանում և երկու անգամ ընդգրկվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ որպես համաժամանակյա մեկնարկով ամենախոշոր կիսամարաթոն:

On June 4, 2023, Yerevan will host the “One Run” International Half Marathon, in which everyone can participate by registering: on the website: armeniamarathon.org.
This is the first time Armenia has joined this initiative. The start and finish of “One Run” are scheduled on Republic Square. It will cover the central streets of Nalbandyan, Abovyan, Teryan, Isahakyan and a number of others. The tournament will be held simultaneously in Yerevan and in 84 cities of 5 countries.
Participants from 0 to 12 years will cover a distance of 1 km, participants from 13 years and older - 5 km, participants from 16 years and older - 10 km, and participants from 18 years and older - 21.1 km. Participants under the age of 7 will run accompanied by their parents.
Participants will receive medals, T-shirts, certificates and incentive gifts.
The event is supported by the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the “ARM Marathon” Foundation, and the “Hero League” non-profit organization. The beneficiary and the charity partner of the event is the “Hurry for Good” Foundation.
It should also be noted that the “One Run” half marathon has been held only in Russia for 7 years and was twice included in the Guinness Book of Records as the largest half marathon with a synchronous start.