Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ, 102 կգ քաշային Գարիկ Կարապետյանը երկամարտի 392 կգ արդյունքով (178+214 կգ) հռչակվել է Եվրոպայի չեմպիոն՝ սահմանելով նաև աշխարհի ու Եվրոպայի մի շարք ռեկորդներ:
Հայ ծանրորդը փոքր ոսկե մեդալ է նվաճել պոկում վարժությունում՝ գլխավերևում պահելով 178 կգ ծանրաձողն ու Եվրոպայի երիտասարդների ռեկորդ սահմանելով, իսկ հրում վարժությունում դարձել է փոքր արծաթե մեդալակիր՝ 214 կգ արդյունքով:
Երկամարտում Եվրոպայի փոխչեմպիոն է հռչակվել Վրաստանի ներկայացուցիչ Իրակլի Չխեիձեն՝ 387 կգ արդյունքով, բրոնզե մեդալը նվաճել է մոլդովացի Թուդոր Բրատուն՝ երկամարտում ցույց տալով 374 կգ արդյունք:
Մարզիկների պարգևատրմանը մասնակցել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Գարիկ Կարապետյանը երկամարտում նվաճել է Հայաստանի թիմի 8-րդ մեդալը Երևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում:

Member of the Armenian national weightlifting team Garik Karapetyan (102 kg) with a result of 392 kg in the two events (178+214 kg) became the European champion, setting a number of European and World Records.
The Armenian weightlifter won a small gold medal in the snatch, holding the 178 kg barbell and setting a record among the youth of Europe, and in the clean and jerk he became a small silver medalist with a result of 214 kg.
The vice-champion of Europe in the double event was the representative of Georgia Irakli Chkheidze with a result of 387 kg, the bronze medal was awarded to Moldovan Tudor Bratu with a result of 374 kg in the double event.
President of the Armenian NOC Gagik Tsarukyan participated in the awarding ceremony of the athletes.
At the European Championship held in Yerevan, Garik Karapetyan won the 8th medal of the Armenian national team in the double event.