ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտա կատարած այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կոլումբիայի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Սիրո Սոլանո Ուրտադոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր և ձեռք են բերել պայմանավորվածություններ սպորտի ոլորտում համատեղ միջոցառումների և ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ:
«Առաջարկել ենք Օլիմպիական խաղերից և Եվրոպայում կայանալիք աշխարհի առաջնություններից առաջ դիտարկել Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաք անցկացնելու և այնտեղից մրցավայր մեկնելու հնարավորությունը: Իրենք էլ առաջարկել են սքեյթբորդինգի մարզիչ տրամադրել՝ Հայաստանում այս մարզաձևը զարգացնելու նպատակով: Օլիմպիական այս մարզաձևում Կոլումբիան լավագույններից է աշխարհում»,- նշել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը:
Կողմերը քննարկել են նաև բասկետբոլի ասպարեզում համագործակցության, մասնավորապես` ընկերական խաղերի անցկացման հեռանկարները:

RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Karen Giloyan had a meeting with the President of the Colombian Olympic Committee Ciro Solano Hurtado, within the framework of his visit to Bogota, the capital of Colombia.
During the meeting, the parties discussed a number of issues and reached agreements on the implementation of joint activities and programs in the field of sports.
“We suggested considering the possibility of holding a training camp in Takhkadzor before the Olympic Games and the European World Championships and leaving for the venue of the tournament from there. They offer to provide a skateboarding coach for the development of this sport in Armenia. Colombia is one of the best in the world in this Olympic sport,” noted the ESCS Deputy Minister.
The sides also discussed perspectives for cooperation in the field of basketball, in particular, friendly matches.