ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանն այսօր աշխատանքային այցի շրջանակում եղել է Վանաձորի Հովհ. Թումանյանի անվան պետական համալսարանում:
Փոխնախարարը հանդիպել է ՎՊՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ, քննարկել մի շարք հարցեր: Քննարկման արդյունքում բուհի համար առաջնահերթ որոշ հարցեր ստացել են իրենց լուծումները:
Այնուհետև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանը և ԿԳՄՍՆ բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության վարչության պետ Լուսինե Գրիգորյանը շրջել են համալսարանում, ծանոթացել կարևոր նշանակության մի շարք լսարանների ու կենտրոնների աշխատանքներին, մասնակցել բնագիտական համալիր լաբորատորիայի վերաբացման արարողությանը:
ՎՊՀ «Կենսաբանություն» մասնագիտության մագիստրատուրայի ուսանողներն էլ Կարեն Թռչունյանին են ներկայացրել իրենց մասնագիտական ուսումնասիրությունների արդյունքները, մասնագիտական զարգացման գաղափարներն ու հեռանկարները:

Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Трчунян в рамках рабочего визита побывал в Ванадзорском государственном университете имени О. Туманяна.
Замминистра встретился с профессорско-преподавательским составом ВГУ, обсудил ряд вопросов. В результате обсуждения некоторые из приоритетных для вуза вопросов получили свои решения.
Затем заместитель министра ОНКС Карен Трчунян и начальник управления высшего и послевузовского профессионального образования МОНКС Лусине Григорян обошли университет, ознакомились с работой ряда аудиторий и центров важного значения, приняли участие в церемонии открытия комплексной природоведческой лаборатории.
Студенты магистратуры по специальности «Биология» ВГУ представили Карену Трчуняну результаты своих профессиональных исследований, идеи и перспективы профессионального развития.