Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք Կենսաբանության միջազգային 33-րդ օլիմպիադայի աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է նախապատրաստական և կազմակերպչական աշխատանքների ընթացքը:
Նիստը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ առողջապահության նախարարության և ոստիկանության, ինչպես նաև հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված ԿԳՄՍ նախարարության և Երևանի պետական համալսարանի ներկայացուցիչները, «2022 թվականին Հայաստանում կայանալիք կենսաբանության միջազգային օլիմպիադա» ծրագրի ղեկավար Գայանե Ղուկասյանը:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը նշել է, որ օլիմպիադային ակնկալվում է 70 երկրի պատվիրակությունների մասնակցություն` յուրաքանչյուր երկրից 4-ական աշակերտ՝ իրենց ուղեկցողներով:
Քննարկվել են օլիմպիադայի ընթացքում հակահամաճարակային միջոցառումների իրականացման, լուսաբանման, մշակութային միջոցառումների կազմակերպման և արարողակարգին առնչվող հարցեր:

На заседании комиссии по координации проводимой в Республике Армения 33-й Международной олимпиады по биологии был обсужден ход подготовительных и организационных работ.
Заседание вела председатель комиссии, заместитель министра ОНКС РА Жанна Андреасян. В обсуждении приняли участие представители Министерства здравоохранения и Полиции РА, а также включенные в состав комиссии министерства ОНКС и Ереванского государственного университета, руководитель программы «Международная олимпиада по биологии-2022» Гаяне Гукасян.
Заместитель министра ОНКС РА Жанна Андреасян отметила, что в Олимпиаде ожидается участие делегаций из 70 стран, по 4 ученика из каждой страны со своими сопровождающими.
Были обсуждены вопросы, касающиеся проведения противоэпидемических мероприятий в ходе Олимпиады, освещения, организации культурных мероприятий и протокола.