ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը և ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը մարտի 25-ին այցելել են «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն։
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը և «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը ներկայացրել են վերականգնողական կենտրոնի հնարավորությունները, զինվորների համար ստեղծված պայմանները։
Նախագահ Խաչատուրյանը կարևորել է կենտրոնում բուժում ստացողներին արժանապատիվ և բնականոն կյանք վերադարձնելու անհրաժեշտությունը և շնորհակալություն հայտնել հայրենիքի պաշտպաններին նվիրումի ու անմնացորդ ծառայության համար՝ նրանց մաղթելով շուտափույթ առողջություն։
Կենտրոնում ընդգծել են, որ զինվորական հաշմանդամների առողջական խնդիրները վերականգնելուց բացի՝ մեծապես կարևորում են նաև զինհաշմանդամների՝ որպես լավ մասնագետների կայացման գործընթացը, և աջակցում են աշխատանքի տեղավորման հարցերում:

RA President Vahagn Khachaturyan and ESCS Minister Vahram Dumanyan visited the “Soldier's House” Rehabilitation Centre on March 25.
Rector of Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi Armen Muradyan and director of the “Soldier’s House” Rehabilitation Centre Haykui Minasyan presented the opportunities of the rehabilitation centre, the conditions created for soldiers.
President Khachaturyan emphasized the importance of the need to return people receiving treatment at the Centre to a dignified and normal life and expressed gratitude to the defenders of the Motherland for their dedication and selfless service, wishing them a speedy recovery.
It was emphasized in the Centre that in addition to health rehabilitation issues of the military disabled people, they also highlighted the process of their professional training to become good specialists, and assisted in their employment issues.