ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ 2022 թվականի մայիսի 21-31-ը Երևան քաղաքում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության անցկացման աշխատանքները համակարգելու նպատակով ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով, և հաստատվել է դրա անհատական կազմը:
Հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը: Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվել են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Գայանե Մելքոմ Մելքոմյանը, ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Տիգրան Հարությունյանը, ՀՀ առողջապահության նախարարության հանրային առողջության բաժնի գլխավոր մասնագետ Քրիստինե Գալստյանը, ՀՀ ԱԳՆ հյուպատոսության վարչության պետ Արտակ Ավետիսյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Ալֆրեդ Քոչարյանը, ՀՀ ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման գլխավոր վարչության պետի տեղակալ, հասարակական կարգի ապահովման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Էդգար Պետրոսյանը, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Սահակ Գագինյանը, Կ․ Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը, Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Երեմ Սիմոնյանը, ՎԱ ղեկավարի օգնականներ Հովհաննես Պողոսյանը և Սուրեն Հովհաննիսյանը, Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի ավիացիոն անվտանգության վարչության պետի տեղակալ Զաքար Հարությունյանը, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի բաժնի պետ Գագիկ Բոլշիկյանը։

По решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна, для координации работ по проведению 21-31 мая 2022 года в Ереване чемпионата Европы по боксу была создана межведомственная комиссия, и утвержден ее личный состав.
Председателем комиссии назначен руководитель аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян.
В состав комиссии вошли заместитель министра НОКС РА Карен Гилоян, вице-мэр Еревана Гаяне Мелком Мелкомян, заместитель директора СНБ РА Тигран Арутюнян, главный специалист отдела общественного здоровья Министерства здравоохранения РА Кристине Галстян, Начальник управления консульства МИД РА Артак Аветисян, советник министра экономики РА Альфред Кочарян, заместитель начальника Главного управления по обеспечению общественной безопасности Полиции РА, начальник управления по обеспечению общественного порядка, полковник полиции Эдгар Петросян, генеральный секретарь Федерации бокса Армении Саак Гагинян, Директор спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна Карен Казарян, заместитель руководителя офиса главного комиссара по делам диаспоры Ерем Симонян, помощники руководителя АПМ Ованес Погосян и Сурен Ованнисян, заместитель начальника управления авиационной безопасности Комитета гражданской авиации Закар Арутюнян, начальник отдела Национального олимпийского комитета Армении Гагик Большикян.