ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սիերա Լեոնեի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալի Բադարա Կամարայի գլխավորած պատվիրակությանը (նստավայրը՝ Թեհրան):
Կողմերը քննարկել են կրթության և գիտության ոլորտում համագործակցության հնարավոր հեռանկարները:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է կրթության ոլորտում Հայաստանում ներկայում իրականացվող բարեփոխումները՝ պատրաստակամություն հայտնելով կիսվել մեր երկրի փորձառությամբ: Անդրադառնալով երկու երկրների միջև բարձրագույն կրթության ոլորտում հնարավոր համագործակցությանը՝ Արթուր Մարտիրոսյանը նշել է, որ այն կարող է իրականացվել միջբուհական կապերի ձևավորման միջոցով՝ հաշվի առնելով երկուստեք հետաքրքրությունները:
Դեսպան Ալի Բադարա Կամարան վստահեցրել է, որ իր առաքելության ընթացքում առավելագույն ջանքեր կներդնի Հայաստանի և Սիերա Լեոնեի միջև համագործակցության զարգացման համար: Դեսպանը նշել է, որ իր երկրում առկա է գրագիտության բարձրացման և բարձրագույն կրթության ոլորտում ինտեգրացիոն կապերի ամրապնդման խնդիր՝ ակնկալելով համագործակցություն հետխորհրդային երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև կրթության ոլորտում երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Arthur Martirosyan received today the Delegation headed by the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Sierra Leone to the Republic of Armenia Alieu Badara Kamara (residence in Tehran).
The parties discussed the perspectives for cooperation in the field of education and science.
The ESCS Deputy Minister presented the reforms currently implemented in Armenia in the field of education, expressing willingness to share the experience of our country. Touching upon the possible cooperation between the two countries in the field of higher education, Arthur Martirosyan noted that it can be implemented by establishing interuniversity collaboration, taking into account mutual interests.
Ambassador Alieu Badara Kamara assured that during his mission he will make every effort to advance the cooperation between Armenia and Sierra Leone. The Ambassador noted that in his country they face the issue of raising the level of literacy and strengthening integration ties in the field of higher education, looking forward to cooperation with post-Soviet countries, including the Republic of Armenia.
During the meeting ,the parties also discussed other issues of mutual interest in the field of education.