Հուլիսի 7-11-ը «Գրանդ Սպորտ» մարզահամալիրում կայացել են լողափնյա վոլեյբոլի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները։ Մրցումային առաջին երեք օրերին տղամարդկանց 12 և կանանց 10 թիմերը պայքարել են ենթախմբերում, ապա, ըստ մրցակարգի, սկսվել են փլեյ-օֆֆ հանդիպումները։
Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մարզական ակումբը՝ ՖԻՄԱ-ն տղամարդկանց առաջնությանը մասնակցել է 4 զույգով, որոնցից երկուսը մրցանակային տեղ է զբաղեցրել։ Չեմպիոն է դարձել ՖԻՄԱ-2 թիմը (Աշոտ Բալաբեկյան, Հովհաննես Սարգսյան), որը եզրափակչում առավելության է հասել ԲԿՄԱ-1-ի (Խաչատուր Ասմարյան, Սամվել Ղասաբօղլյան) նկատմամբ։ Լավագույն եռյակը եզրափակել է ՖԻՄԱ-4-ը (Գարիկ Միսկարյան, Էդգար Եղիազարյան)։
Կանանց առաջնության չեմպիոն է դարձել «Վիվառո-1»-ը (Տաթև Մարտիրոսյան, Սոնա Սահակյան), որը եզրափակչում հաղթել է «Վան-1»-ին (Աննա Գալուստյան, Օֆելյա Մաթոսյան)։ Մրցանակային երրորդ տեղը զբաղեցրել է «Վան-2»-ը (Սվետլանա Մարգարյան, Փարիսա)։

7-11 июля в спортивном комплексе "Гранд Спорт" состоялся чемпионат Армении по пляжному волейболу среди мужчин и женщин. В течение первых трех дней соревнований в подгруппах соревновались 10 команд из 12 мужчин, затем по системе соревнований начались матчи плей-офф.
Спортивный клуб Государственного института физической культуры и спорта Армении «FIMA» участвовал в мужском первенстве в 4 парах, две из которых заняли призовые места.
Команда «FIMA-2» (Ашот Балабекян, Ованес Саргсян) стала чемпионом, получив в финале преимущество перед ЦСКА-1 (Хачатур Асмарян, Самвел Гасабоглян). Первую тройку дополнила «FIMA-4» (Гарик Мискарян, Эдгар Егиазарян).
Чемпионами женского первенства стали «Виваро-1» (Татев Мартиросян, Сона Саакян), победив в финале «Ван-1» (Анна Галустян, Офелия Матосян). Третье место заняла «Ван-2» (Светлана Маргарян, Париса).