Նախարարության ենթակայությամբ գործող «Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիա» ՊՈԱԿ-ը տարիներ շարունակ իրականացնում է «Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» կրթամշակութային ծրագիրը: Ուսումնական տարվա ընթացքում, յուրաքանչյուր ուրբաթ, ժամը 14:00-ին, «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում դաս-համերգների միջոցով դպրոցականներին մատուցվում է դասական և ազգային երաժշտություն: Հայտնի երաժիշտները և երաժշտագետները ներկայացնում են անվանի կոմպոզիտորների կյանքն ու ստեղծագործությունները, բացատրում երաժշտական գործիքների նշանակությունը, դրանց պատմությունը, ինչպես նաև հայկական պարերի սիմվոլիկան: Ինչո՞ւ դաս-համերգ, որովհետև բեմում դաս է համերգի ձևաչափով, և համերգ՝ դասի ձևաչափով:
2019 թվականի ուսումնական տարվա ընթացքում իրականացվել է 46 դաս-համերգ: Ֆիլհարմոնիայի դահլիճում այս տարվա ընթացքում դաս-համերգին մասնակցել է 11445 հանդիսատես:

Operating under the Ministry, “Armenia State Philharmonic Hall” SNCO has been implementing the cultural-educational program “Philharmony of a Schoolchild” for many years. During the school year, every Friday at 2:00 p.m., concert-classes for schoolchildren are held at Arno Babajanyan Concert Hall, during which classical and national music is played. Famous musicians and musicologists present the lives and works of renowned composers, explaining the significance of musical instruments, their history, as well as the symbolism of Armenian dance. Why a concert-lesson? Because there is a lesson in concert format on the stage and a concert in lesson format.
During 2019 academic year, 46 concerts-lessons were held. 11445 spectators attended the concert-lesson at the Philharmonic Hall this year.