ՄԱՐԶԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՑԱՆԿ

1. ՀՀ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ, ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ, ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ԵՎ ՍՊՈՐՏԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՈՉ ԱՌԵՎՏՐԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

Քոլեջներ

N

Անվանումը

Տնօրենի (նախագահի) անուն-ազգանունը

Հասցեն

Հեռախոսահամարը

Էլեկտրոնային փոստի հասցեն

1.

Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ

Վաղինակ Գալուստյան
(տնօրենի ժ/պ)

Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա,
Ա. Մանուկյան 31

(091) 43-19-99
(010) 77-34-30
(010) 77-34-11

olympcollege@mail.ru

2.

Գյումրու օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ

Հակոբ Փանոսյան

Գյումրի,
Բուլվարային 10ա

(093)10-10-50
(0312)3-52-27

golimpiakan@yandex.ru

Մարզադպրոցներ

1.

Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Միքայել Հայրապետյան

Երևան, Նար-Դոսի 53

(091) 99-44-29
(010) 55-86-80
(010) 55-32-05
(010) 57-29-09

info@sambo.am

2.

Նորայր Մուշեղյանի անվան ըմբշամարտի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Սամվել Գևորգյան

Երևան, Դեղատան 17

(091) 42-78-74
(010) 52-75-61
(010) 56-75-91

musheghyan.shchool@bk.ru

3.

Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Մարտին Շարբաթյան (ժ/պ)

Երևան, Բագրատունյաց 48

(091) 34-89-61
(093) 34-89-61
(010) 34-89-61
(010) 44-14-54

martin.bicycle@mail.ru ra.cyclingschool@gmail.com

4.

Թիավարության մարզաձևերի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Մելիք Սանդրոսյան

Երևան, Արագածի 95

(091) 31-91-82
(010) 44-57-55

Melik.sandrosyan@mail.ru
tiavarutiun@msy.am

5.

Հենրիկ Գասպարյանի անվան շախմատի և շաշկու օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Վլ. Հայրապետյան

Երևան, Խանջյան 50

(093) 88-28-52
(010) 55-36-10
(011) 55-45-13

chessschool@web.am

6.

Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան բռնցքամարտի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Ս. Գասպարյան

Երևան, Նալբանդյան 50

(010) 52-08-02

Engi.2014@mail.ru

7.

Աթլետիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Վահագն Ջավախյան

Երևան, Զավարյան 1, բն. 1

(099) 75-43-75
(010) 54-12-62

athletics111@gmail.com
Vahagn.javakhyan@mail.ru

8.

Հրանտ Շահինյանի անվան սպորտային, գեղարվեստական մարմնամարզության և ակրոբատիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Կարեն Մելքոնյան

Երևան, Հ. Շահինյան 2

(094) 00-30-30
(012) 55-54-42

keafood@mail.ru; gohar.aslanyan.57@mail.ru

9.

Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արմեն Սիմոնյան
ժ/պ

Երևան, Վիլնյուսի 4/3

(091) 36-75-79
66-85-88+102
66-85-89

armensimonyan@gmail.com
ehmpmdpoak@gmail.com

10.

Երևանի ծանրամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Հոկսեն Միրզոյան

Երևան, Մանթաշյան 10ա

(094) 22-92-22
(094) 46-90-06

Hoksen_mirzoyan@msy.am
erevancanramart@mail.ru

11.

Արմավիրի մենապայքարային մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արթուր Հովհաննիսյան (ժ/պ)

Արմավիրի մարզ, ք.Արմավիր,
Շահումյան 8

(093) 14-00-06

mmm-marzadproc@mail.ru

12.

Ռազմիկ Կարապետյանի անվան մենապայքարային մարզաձևերի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Վարուժան Ալոյան

Կոտայքի մարզ, գ. Գառնի

(094) 980-991

Al-Miq@mail.ru

13.

Գյումրու աթլետիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Լեռնիկ Եղիազարյան

Շիրակի մարզ, ք. Գյումրի, Ա. Օզանյան 5

(093) 32-73-60
(0312) 3-72-94
(0312) 5-31-29

laura58@inbox.ru

14.

Գյումրու ծանրամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Իսրայել Միլիտոսյան

Շիրակի մարզ, ք. Գյումրի,
Վ. Սարգսյան 54/1

(0312) 3-06-37
(091) 23-78-30

(0312) 3-06-37

militosyan1992@mail.ru

15.

Գյումրու Լյուդվիգ Մնացականյանի անվան ձմեռային մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Հովհաննես Սարգսյան

Շիրակի մարզ, ք. Գյումրի,
Հովսեփյան 31

(093) 39-06-96
(0312) 3-09-44

gohar.kocharyan@yandex.ru

16.

Գյումրու մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց

Գագիկ Ասլանյան

Շիրակի մարզ, ք. Գյումրի,
Ա. Իսահակյան 15

(093) 23-74-24
(0312) 2-22-21
(0312) 3-85-61


garanyan.emma@mail.ru

17.

Գյումրու սուսերամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արթուր Խաչատրյան

Շիրակի մարզ, ք. Գյումրի, Կամոյի 173

(094) 823 -773
(093) 94-74-25

arthur.khachatryan@msy.am
melkonyan.gevorg@yahoo.com

18.

Ծաղկաձորի Լևիկ Հարությունյանի անվան լեռնադահուկային մանկապատանեկան մարզադպրոց

Ա. Մանուկյան

Կոտայքի մարզ, ք. Ծաղկաձոր, Օրբելի եղբայրների 1

(098) 99-78-58
(099) 90-44-55
(0223) 6-06-08

lernadahuk-marzadproc@mail.ru

19.

Հրազդանի մականախաղի և շախմատի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արմեն Խաչատրյան

Կոտայքի մարզ, ք. Հրազդան,
Կենտրոն 45

(094) 900-047
(096) 55-44-14
(0223) 6-22-24

arkh1978@mail.ru
makan.shaxmat.mpmd@yandex.ru

20.

Սպիտակի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց

Մանվել Խոյեցյան

Լոռու մարզ, ք. Սպիտակ, Այգեստան 6

(091) 91-90-00
(0242) 2-12-94
(099) 92-12-33

spitak.marzadproc@mail.ru
maralik.sport@mail.ru

21.

Սևանի ջրային մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արսեն Ավետիսյան

Գեղարքունիքի մարզ, ք. Սևան, Նալբանդյան 61

(099) 31-55-08
(0261) 2-75-11
(094) 26-26-70

avetik.malkhasyan@.mail.ru

22.

Քաջարանի համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոց

Մերուժան Աթայան

Սյունիքի մարզ, ք. Քաջարան,
Աբովյան 16

(099) 84-83-83
(093) 62-37-10
(0285) 3-25-43

mpmdqajaran@mail.ru

23.

Վանաձորի բռնցքամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց

Արման Գինոսյան

Լոռու մարզ, ք. Վանաձոր, Երևանյան խճուղի 171/1

(077) 57-66-47

gohar.sargsyan.75@mail.ru

24.

Երևանի օլիմպիական մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց

Կարեն Մնացականյան

Երևան,Դեղատան 17

(099) 69-09-92

davtyan52@inbox.ru

Նախարարության ենթակայության այլ ՊՈԱԿ-ներ

1.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն

Հրաչիկ Թավադյան

Երևան, Խանջյան 50

(091) 43-15-06
(010) 52-64-64
(010) 55-36-30
(010) 55-17-40

T.PetrosyanChessHouse@gmail.com
t.petrosyan@gmail.com

2.

Սպորտային բժշկության և հակադոպինգային ծառայության հանրապետական կենտրոն

Նաիրի Մանուկյան

Երևան,
Աճառյան 2-րդ նրբանցք, շ. 6

(099) 29-99-59
(091) 41-25-22
(010) 61-27-81

manar2005@yandex.ru
info@armnado.am

2. ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՄԱՐԶԱԿԱՆ ՓԱԿ ԲԱԺՆԵՏԻՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆ (ՓԲԸ)

1.

Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոց

Հովսեփ Մեսրոպյան

Երևան, Խորենացու 1-ին նրբանցք, շենք 1

(010) 56-44-60
(010) 56-99-20

davithambardzumyan@bk.ru
rvasilyan.63@inbox.ru

2.

Մարզաձևերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոն

Դավիթ Հովհաննիսյան

Երևան, Մանանդյան 41

(011) 54-49-03

rccds.complex@gmail.co
vahag.h@mail.ru

3. ՆԱԽԿԻՆ ՓԲԸ-ՆԵՐ

1.

«Նյու Հորիզոն Գրուպ ինկ» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղ

Արմեն Նազարյան

Կոտայքի մարզ, ք. Ծաղկաձոր

(091) 00-84-69
(091) 00-66-40

garikpoghosyan@gmail.com

2.

«Հավաքական թիմերի մարզական կենտրոն» ՓԲԸ

Յուրա Բեգլարյան

Երևան, Ծիծեռնակաբերդի 5, սպորտային ավան

(091) 40-90-20
(010) 56-87-61

lusi0476@gmail.com

4. ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻՑ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՎՈՂ ՄԱՐԶԱԿԱՆ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

1.

Հայաստանի «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպություն

Նախագահի առաջին տեղակալ Արմեն Մկրտչյան

Երևան, Վարդանանց 69

(010) 55-23-11
(093) 60-37-07
(010) 55-23-11

armdinamosport@bk.ru

2.

Հայաստանի «Սևան» մարզական հասարակական կազմակերպություն

Բազմասեր Առաքելյան
/նախագահ/

Երևան, Նալբանդյան 25/ա, բն. 74

(010) 52-37-14
(091) 45-81-69
(077) 45-81-69

sevan-gm@mail.ru

3.

«Հայաստան» մարզական հասարակական կազմակերպություն

Սոկրատ Պետրոսյան

Երևան, Ագաթանգեղոսի 6

(093) 77-99-07
(010) 52-54-10
(010) 58-02-09

hayastanssf@gmail.com