Սլովակիայի Հանրապետության կառավարությունը հայտարարել է 2026-2027 ուսումնական տարվա բակալավրի և մագիստրոսական ծրագրերի համար կրթաթոշակի մրցույթ, որին կարող են դիմել նաև ՀՀ քաղաքացիները:
Կրթաթոշակը նախատեսված է մի շարք առաջնահերթ մասնագիտությունների համար, այդ թվում՝ մանկավարժություն, տնտեսագիտություն, բնապահպանություն, կենսատեխնոլոգիա, ճարտարագիտություն, ՏՏ, բժշկագիտություն, գյուղատնտեսություն, ճարտարապետություն և այլ ոլորտներ:
Մրցույթին կարող են դիմել առցանց եղանակով՝ https://www.vladnestipendia.sk/en/. դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2026թ. մայիսի 25-ն է:
Կրթաթոշակի մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ կից ներկայացված նյութից:
Հավելյալ հարցերի դեպքում կարելի է գրել helpdesk@studybroad.sk էլեկտրոնային հասցեին կամ զանգահարել +421 907 551 404 հեռախոսահամարով կամ տեղեկանալ կից նյութից:
Դիմելու բոլոր պայմաններն ու պահանջվող փաստաթղթերը հասանելի են պաշտոնական կայքում: Ընտրված թեկնածուները պարտավոր են ընդունվելու պահին ներկայացնել փաստաթղթերի բնօրինակները, այդ թվում՝ ՀՀ համապատասխան մարմնի կողմից տրված պաշտոնական երաշխավորագիր:

Правительство Словацкой Республики объявило конкурс на получение стипендий для программ бакалавриата и магистратуры на 2026–2027 учебный год, в котором могут участвовать и граждане Республики Армения.
Стипендия предоставляется по ряду приоритетных специальностей, включая педагогику, экономику, экологию, биотехнологию, инженерное дело, информационные технологии, медицину, сельское хозяйство, архитектуру и другие направления.
Заявки на участие можно подать онлайн по адресу: https://www.vladnestipendia.sk/en/.
Крайний срок подачи заявок — 25 мая 2026 года.
Подробная информация о стипендии доступна в приложенных материалах.
По дополнительным вопросам можно обращаться по электронной почте: helpdesk@studybroad.sk или по телефону: +421 907 551 404.
Все условия участия и перечень необходимых документов размещены на официальном сайте. Отобранные кандидаты обязаны при поступлении представить оригиналы документов, включая официальное гарантийное письмо, выданное соответствующим органом Республики Армения.