Սլովակիայի Հանրապետության կառավարությունը հայտարարել է 2026-2027 ուսումնական տարվա բակալավրի և մագիստրոսական ծրագրերի համար կրթաթոշակի մրցույթ, որին կարող են դիմել նաև ՀՀ քաղաքացիները:
Կրթաթոշակը նախատեսված է մի շարք առաջնահերթ մասնագիտությունների համար, այդ թվում՝ մանկավարժություն, տնտեսագիտություն, բնապահպանություն, կենսատեխնոլոգիա, ճարտարագիտություն, ՏՏ, բժշկագիտություն, գյուղատնտեսություն, ճարտարապետություն և այլ ոլորտներ:
Մրցույթին կարող են դիմել առցանց եղանակով՝ https://www.vladnestipendia.sk/en/. դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2026թ. մայիսի 25-ն է:
Կրթաթոշակի մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ կից ներկայացված նյութից:
Հավելյալ հարցերի դեպքում կարելի է գրել helpdesk@studybroad.sk էլեկտրոնային հասցեին կամ զանգահարել +421 907 551 404 հեռախոսահամարով կամ տեղեկանալ կից նյութից:
Դիմելու բոլոր պայմաններն ու պահանջվող փաստաթղթերը հասանելի են պաշտոնական կայքում: Ընտրված թեկնածուները պարտավոր են ընդունվելու պահին ներկայացնել փաստաթղթերի բնօրինակները, այդ թվում՝ ՀՀ համապատասխան մարմնի կողմից տրված պաշտոնական երաշխավորագիր:

The Government of the Republic of Slovenia has announced a scholarship competition for bachelor’s and master’s degree programs for the 2026–2027 academic year, open to citizens of the Republic of Armenia.
The scholarship covers a range of priority fields, including pedagogy, economics, environment protection, biotechnology, engineering, information technology, medicine, agriculture, architecture, and others.
Applications must be submitted online via the official platform: https://www.vladnestipendia.sk/en/. The deadline for applications is May 25, 2026.
Comprehensive information about the scholarship, including eligibility criteria and application requirements, is available in the accompanying materials․
For further inquiries, applicants may contact the program support team at helpdesk@studybroad.sk or by phone at +421 907 551 404, or via the attached materials.
Please note that all required documents and application terms are outlined on the official website. Selected candidates will be required to present original documents upon admission, including an official recommendation letter, issued by the relevant authority of the Republic of Armenia.