ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը և staff.am պորտալն այսուհետ կհամագործակցեն մարդկային ռեսուրսների հավաքագրման ոլորտում` հաշվի առնելով ՀՀ քաղաքացիների լայն շրջանակների իրազեկվածության անհրաժեշտությունը ոլորտում առկա թափուր աշխատատեղերի վերաբերյալ։
Այդ նպատակով այսօր ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի գլխավոր քարտուղարի լիազորություններն իրականացնող Սամվել Մուրադյանն ու staff.am պորտալի ներկայացուցիչ Նազելի Բադալյանն ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որով նախատեսվում է նախարարությունում և վերջինիս ենթակա մարմիններում առկա թափուր պաշտոնների հայտարարությունները հրապարակել staff.am հարթակում:
Կարևորելով նախաձեռնությունը` գլխավոր քարտուղարի լիազորությունները կատարող Ս. Մուրադյանը նշել է, որ այս հուշագիրը մեծ քայլ առաջ է մրցունակ և արհեստավարժ մասնագետներին պետական համակարգում ներգրավելու առումով։ Staff.am-ի ներկայացուցիչ Նազելի Բադալյանն էլ, իր հերթին, ընդգծել է, որ պորտալի նպատակն աշխատաշուկայի զարգացմանը նպաստելն է, և իրենք միշտ բաց են պետության հետ համագործակցության հարցում:
Համագործակցության շրջանակում staff.am ընկերությունը ապահովում է նախարարության տրամադրած թափուր աշխատատեղերի վերաբերյալ հայտարարությունների և մրցույթների պատշաճ տարածումը և հասարակության լայն շրջանակների իրազեկումը` անվճար հիմունքներով:

Министерство образования, науки, культуры и спорта РА и Staff.am-портал отныне будут сотрудничать в сфере сбора человеческих ресурсов и с учетом необходимости информирования широких кругов граждан РА о вакансиях на рабочие места.
С этой целью сегодня осуществляющий полномочия генерального секретаря аппарата Министерства ОНКС РА Самвел Мурадян и представитель Staff.am-портала Назели Бадалян подписали Меморандум о сотрудничестве, согласно которому планируется публиковать на площадке Staff.am объявления о вакансиях на должности в Министерстве и подведомственных ему учреждениях.
Исполняющий обязанности генерального секретаря С. Мурадян, придавая важность инициативе, отметил, что, в плане привлечения в государственную систему конкурентоспособных и профессиональных специалистов, этот Меморандум является большим шагом вперед.
Представитель Staff.am-портала Назели Бадалян, в свою очередь, подчеркнула, что целью портала является содействие развитию рынка труда, и они всегда открыты для сотрудничества с государством.
В рамках сотрудничества Staff.am компания на бесплатной основе обеспечит надлежащее информирование широких слоев общества по распространению объявлений и конкурсов на вакансии, предоставленные Министерством.