Մարզաձևերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոնում անցկացվել է «Լավագույն մարզական նախադպրոցական հաստատություն» մրցույթի եզրափակիչ փուլը: Մրցույթին մասնակցել են ՀՀ 10 մարզերի, Երևան քաղաքի և Արցախի Հանրապետության 1-ին տեղերը գրաված 12 հաստատություններ: Մասնակիցներին ողջունել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանը:
Մրցանակային 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերը գրաված հաստատությունները պարգևատրվել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության գավաթներով, մեդալներով և դրամական մրցանակներով. 1-ին տեղը` 450,000 դրամ, 2-րդ տեղը` 350.000 դրամ և 3-րդ տեղը` 250.000 դրամ: Մրցանակակիրներին տրվել են հավաստագրեր:
1-ին տեղ՝ Սյունիքի մարզի «Գորիսի N 2 ՆՈԻՀ» ՀՈԱԿ
2-րդ տեղ՝ Շիրակի մարզի Ախուրյանի Լեոյի անվան մանկապարտեզ
3-րդ տեղ՝ Կոտայքի մարզի «Հրազդանի N 9 մանկապարտեզ» ՀՈԱԿ
Մարզագույք և շնորհակալագրեր են հանձնվել 4-ից 12-րդ տեղերը գրաված հաստատություններին: Բոլոր մասնակից երեխաներին տրվել է մարզահագուստ: «Լավագույն մարզական նախադպրոցական հաստատություն» մրցույթի առաջին փուլին մասնակցել է 400 նախադպրոց (10.090 մասնակից):
Ցուցադրական ելույթով հանդես են եկել Երևանի Շենգավիթ համայնքի ակրոբատիկայի և գեղարվեստական մարմնամարզության մարզադպրոցի սաները, Հրանտ Շահինյանի անվան սպորտային, գեղարվեստական մարմնամարզության և ակրոբատիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաները և «Վիվատ» սպորտային պարերի ակումբի սաները:

Завершающий этап конкурса «Лучшее спортивное дошкольное учреждение» прошел в Республиканском комплексном центре развития спорта.
В конкурсе приняли участие занявшие 1-е места 12 учреждений из 10 областей, Еревана и Республики Арцах. Участников приветствовал Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Геворг Лорецян.
Учреждения, занявшие призовые 1-е, 2-е и 3-е места на конкурсе, были награждены кубками, медалями и денежными призами Министерства образования, науки, культуры и спорта РА: 1-е место – 450.000 драмов, 2-е место – 350.000 драмов, 3-е место – 250.000 драмов.
Победителям были вручены сертификаты:
1-е место – НУХ N2 Горис Сюникской области;
2-е место – Детский сад имени Л. Ахуряна Ширакской области;
3-е место –Детский сад N9 г. Раздан Котайкской области.
Учреждениям, занявшим 4-12 места, были вручены благодарственные дипломы и спортивное оборудование. Все участвующие в конкурсе дети получили спортивную форму.
400 дошкольных учреждений (10.090 участников) приняло участие в первом этапе конкурса «Лучшее спортивное дошкольное учреждение».
С показательными выступлениями выступили ереванские ученики спортивной школы акробатики и художественной гимнастики района Шенгавит, ученики олимпийской и юношеской спортивной школы имени Гранта Шагиняна и ученики спортивно-танцевального клуба «Виват».