ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 21-ից 22-ը Բելառուսի Հանրապետության սպորտի և տուրիզմի, ինչպես նաև կրթության նախարարների հրավերով կգտնվի Մինսկում՝ մասնակցելու երկրորդ Եվրոպական խաղերի բացման արարողությանը, որին մասնակցելու են Եվրոպայի 50 երկրների սպորտի պատասխանատուներ: Արայիկ Հարությունյանը կմասնակցի նաև նույն օրերին Մինսկում կայանալիք կրթության նախարարների հանդիպմանը, որին հրավիրված են շուրջ 20 երկրների կրթության և գիտության նախարարներ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են մասնակից երկրների միջին մասնագիտական կրթության համակարգը, առկա խնդիրներն ու մարտահրավերները և դրանք լուծելու ռազմավարական ուղղությունները։
Պաշտոնական այցի շրջանակում նախատեսված են նախարարի մի շարք հանդիպումներ մասնակից երկրների կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի ոլորտների պատասխանատուների հետ, ինչպես նաև այցեր Բելառուսի ուսումնական հաստատություններ։

Министр образования, науки, культуры и спорта РА Араик Арутюнян по приглашению министров спорта и туризма, а также образования Республики Беларусь с 21 по 22 июня с.г. будет находиться в Минске для участия в церемонии открытия II Европейских игр, в которых примут участие спортсмены из 50 европейских стран.
Араик Арутюнян в эти же дни в Минске примет участие во встрече министров образования и науки, на которую приглашены министры из 20 стран. В ходе встречи участники обсудят систему среднего профессионального образования стран-участниц, существующие проблемы и вызовы, а также стратегические направления их решения.
В рамках официального визита предусматривается также ряд встреч министра с представителями сфер образования, науки, культуры и спорта стран-участниц, а также визиты в учебные заведения Беларуси.